List do kobiety

Dedykuję ten list każdej kobiecie na kuli ziemskiej, każdej jednej.

8 marzec 2019

Kochana kobieto,

Na wstępie chcę Ci podziękować za Twoje wysiłki i codzienne zmagania z rzeczywistością. Widzę jak każdego dnia bardzo się starasz. Ile serca wkładasz w zwykłe czynności.  Stajesz na głowie by podołać wymaganiom i oczekiwaniom dzisiejszego świata.  Tak dzielnie łączysz wiele aktywności.

  • (…) Wczoraj po powrocie do domu zrobiłaś pranie, ugotowałaś obiad i odebrałaś dzieci z przedszkola. Był chaos i gwar. Pękała Ci głowa, ale Ty byłaś dzielna. Zasnęłaś z poczuciem wypełnienia obowiązków. Dziękuję.
  • Wczoraj zdałaś bardzo trudny egzamin, na który uczyłaś się pilnie w każdej wolnej chwili po przyjściu z pracy. Oczy zamykały Ci się ze zmęczenia, ale Ty nie dawałaś za wygraną. Łączysz studia z pracą zawodową by opłacić rachunki i pozwolić sobie na jakąś małą przyjemność. Dziękuję.
  • Wczoraj umyłaś wszystkie okna, lodówkę i szafki w kuchni. Zrobiłaś zakupy i przygotowałaś kolację dla męża, który wrócił zmęczony z pracy. Przygotowałaś jego ulubione danie i kupiłaś wino, bo wiesz jak ciężko pracuje. Sama też byłaś po stresującym dniu w swojej pracy, ale to nie powstrzymało Cię od wykonania powyższych czynności. Dziękuję.
  • Wczoraj otrzymałaś wynagrodzenie za swoją pracę i załatałaś nim dziurę budżetową, która wypadła nieoczekiwanie z powodu awarii w łazience. Planowałaś kupić nową sukienkę, bo już od dłuższego czasu nie mogłaś sobie na to pozwolić, ale musisz to odłożyć w czasie. Dziękuję.
  • Wczoraj musiałaś odwołać spotkanie  z przyjaciółką, bo Twoje dziecko właśnie się rozchorowało i czuwałaś przy nim w domu. Nie mogłaś się wyspać, bo w nocy ciągle się budziło, a mimo to wstałaś rano by śpieszyć do pracy. Dziękuję.
  • Wczoraj pocieszyłaś swoją przyjaciółkę, która przechodzi trudny czas w życiu. Wsparłaś ją słowem i gestem. Podarowałaś jej swój czas i uwagę. Dziękuję.
  • Wczoraj dzielnie broniłaś swojego projektu w pracy. Siedziałaś nad nim dzień i noc. Dałaś z siebie więcej niż 100%. Poświęciłaś swój sen i wolny czas. Bardzo się stresowałaś przed nadejściem dnia prezentacji. Przygotowałaś każdy najmniejszy detal. Dziękuję. (…)

Zobacz jak jesteś silna. Każdego dnia dzielnie stawiasz czoła wyzwaniom, które rzuca Ci los. Czasami brak Ci już sił, a fizyczne zmęczenie przejmuje nad Tobą kontrole. Czasami budzisz się rano i wątpisz w sens swoich działań. Nie wierzysz, że dasz radę, że podołasz. Tak dużo trudnych wyzwań spada na Twoje barki.

Chcę Ci powiedzieć, że bardzo Cię podziwiam. Jesteś moim autorytetem.  Twoja determinacja dodaje mi również sił i inspiruje mnie do działania. Kiedy patrzę na Ciebie wiem, że ja też mogę. Wiem, że każda z nas ma w sobie tę samą moc. Dzięki Tobie odważyłam się na życie na swoich zasadach. Zobaczyłam, że mimo sukcesu jaki masz na swoim koncie Ty też czasami upadasz. Ty też masz dni gdy smutek zalewa Twoje serce i tracisz wiarę w swoją sprawczość. Płaczesz po cichu gdy nikt nie widzi. To właśnie jest w Tobie piękne. Upadasz i szybko się podnosisz. Płaczesz by zaraz po tym śmiać się do rozpuku. Wątpisz by za chwilę znaleźć motywację do działania. Nie jesteś czarno-biała.

Dziękuję, że nie próbujesz za wszelką cenę być idealna i perfekcyjna. Jesteś wystarczająco dobra taka jaka jesteś. Stajesz się każdego dnia lepsza, ale nie stawiasz sobie wygórowanych oczekiwań i nie pozwalasz na to nikomu z Twojego otoczenia. Jesteś rozsądna.

Moja Droga Kobieto, przyjmij dzisiaj szczere podziękowania i wyrazy podziwu. Przyjmij życzenia z głębi mojego serca – Wszystkiego Najlepszego z okazji dnia kobiet!

Twój wewnętrzny głos 

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *