List do kobiety / A letter to the woman

I would like to dedicate this letter to every single woman around the world.

 

8th of the March 2019

My loved lady,

In the beginning, I want to say thank you so much for all your efforts and everyday struggle. I know you do the best and you work wholeheartedly. Every single day you want to handle many expectations and obligations. You are able as bravely combine many activities at the same time.

 • (…) Yesterday after coming back home you did the laundry, made dinner and picked up children from kindergarten. There was chaos and sings. You had a huge headache but you didn’t give up. You fell asleep with calm feelings that everything is done. Thank you.
 • Yesterday you passed a very difficult exam. You studied so hard every free time after all day working. Your eyes wanted to be closed but you wouldn’t let it go. How are you able to study and work at the same time? You need money to pay bills and from time to time make yourself some pleasure. Thank you.
 • Yesterday you cleaned all the windows, fridge and cupboards in the kitchen. You did shopping and made dinner for your husband who came very tired from work.  You prepared his favourite dish and bought wine because you know how hard he works. Even you had not a less stressful day at work you did it. Thank you.
 • Yesterday you got a salary and you spent it on repairing some glitch in the bathroom even you wanted to buy a new dress. But you know it is impossible right now because there are more important expenses. Thank you.
 • Yesterday you had to cancel coffee time with your best friend because your child was sick and you wanted to stay and care about his/her. You almost couldn’t sleep at night but you woke up to go to work. Thank you.
 • Yesterday you spend time with your close friend because she has a very difficult time in her life. You wanted to support her and give her any hope from deep of your heart. Thank you.
 • Yesterday you had an important presentation at your work. It was a very stressful day because you worked so hard days and nights to make it ready. You cared about every small detail. Thank you. (…)

Let’s see how strong you are. Every day you work hard to overcome opposites. Sometimes you don’t have more energy and you feel completely exhausted. Sometimes you wake up in the morning and doubt your life. You don’t believe you can do it. As many difficulties on your shoulders.

I want to say that I admire you so much. You are my hero. Your determination gives me energy and inspires me to work. When I look at you I know I can do the same. I believe much more that each of us has inside exactly the same power. I dared to find my own life way because of you. Although you succeed you also have bad days when you fall down. You also have a time when you are so sad and you don’t believe in yourself. You cry when no one sees. It is your inner beauty. You fall down and wake up very fast. You cry and laugh a few minutes later. You lose your hope to find it again. You are not black and white.

Thank you that you don’t try to be perfect and ideal at all costs. You are good enough but even that every day better. Without too big expectations. You are reasonable.

Happy Women’s Day my Dear! <3

Your inner voice

 

 

*****

Dedykuję ten list każdej kobiecie na kuli ziemskiej, każdej jednej.

 

8 marzec 2019

Kochana kobieto,

Na wstępie chcę Ci podziękować za Twoje wysiłki i codzienne zmagania z rzeczywistością. Widzę jak każdego dnia bardzo się starasz. Ile serca wkładasz w zwykłe czynności.  Stajesz na głowie by podołać wymaganiom i oczekiwaniom dzisiejszego świata.  Tak dzielnie łączysz wiele aktywności.

 • (…) Wczoraj po powrocie do domu zrobiłaś pranie, ugotowałaś obiad i odebrałaś dzieci z przedszkola. Był chaos i gwar. Pękała Ci głowa, ale Ty byłaś dzielna. Zasnęłaś z poczuciem wypełnienia obowiązków. Dziękuję.
 • Wczoraj zdałaś bardzo trudny egzamin, na który uczyłaś się pilnie w każdej wolnej chwili po przyjściu z pracy. Oczy zamykały Ci się ze zmęczenia, ale Ty nie dawałaś za wygraną. Łączysz studia z pracą zawodową by opłacić rachunki i pozwolić sobie na jakąś małą przyjemność. Dziękuję.
 • Wczoraj umyłaś wszystkie okna, lodówkę i szafki w kuchni. Zrobiłaś zakupy i przygotowałaś kolację dla męża, który wrócił zmęczony z pracy. Przygotowałaś jego ulubione danie i kupiłaś wino, bo wiesz jak ciężko pracuje. Sama też byłaś po stresującym dniu w swojej pracy, ale to nie powstrzymało Cię od wykonania powyższych czynności. Dziękuję.
 • Wczoraj otrzymałaś wynagrodzenie za swoją pracę i załatałaś nim dziurę budżetową, która wypadła nieoczekiwanie z powodu awarii w łazience. Planowałaś kupić nową sukienkę, bo już od dłuższego czasu nie mogłaś sobie na to pozwolić, ale musisz to odłożyć w czasie. Dziękuję.
 • Wczoraj musiałaś odwołać spotkanie  z przyjaciółką, bo Twoje dziecko właśnie się rozchorowało i czuwałaś przy nim w domu. Nie mogłaś się wyspać, bo w nocy ciągle się budziło, a mimo to wstałaś rano by śpieszyć do pracy. Dziękuję.
 • Wczoraj pocieszyłaś swoją przyjaciółkę, która przechodzi trudny czas w życiu. Wsparłaś ją słowem i gestem. Podarowałaś jej swój czas i uwagę. Dziękuję.
 • Wczoraj dzielnie broniłaś swojego projektu w pracy. Siedziałaś nad nim dzień i noc. Dałaś z siebie więcej niż 100%. Poświęciłaś swój sen i wolny czas. Bardzo się stresowałaś przed nadejściem dnia prezentacji. Przygotowałaś każdy najmniejszy detal. Dziękuję. (…)

Zobacz jak jesteś silna. Każdego dnia dzielnie stawiasz czoła wyzwaniom, które rzuca Ci los. Czasami brak Ci już sił, a fizyczne zmęczenie przejmuje nad Tobą kontrole. Czasami budzisz się rano i wątpisz w sens swoich działań. Nie wierzysz, że dasz radę, że podołasz. Tak dużo trudnych wyzwań spada na Twoje barki.

Chcę Ci powiedzieć, że bardzo Cię podziwiam. Jesteś moim autorytetem.  Twoja determinacja dodaje mi również sił i inspiruje mnie do działania. Kiedy patrzę na Ciebie wiem, że ja też mogę. Wiem, że każda z nas ma w sobie tę samą moc. Dzięki Tobie odważyłam się na życie na swoich zasadach. Zobaczyłam, że mimo sukcesu jaki masz na swoim koncie Ty też czasami upadasz. Ty też masz dni gdy smutek zalewa Twoje serce i tracisz wiarę w swoją sprawczość. Płaczesz po cichu gdy nikt nie widzi. To właśnie jest w Tobie piękne. Upadasz i szybko się podnosisz. Płaczesz by zaraz po tym śmiać się do rozpuku. Wątpisz by za chwilę znaleźć motywację do działania. Nie jesteś czarno-biała.

Dziękuję, że nie próbujesz za wszelką cenę być idealna i perfekcyjna. Jesteś wystarczająco dobra taka jaka jesteś. Stajesz się każdego dnia lepsza, ale nie stawiasz sobie wygórowanych oczekiwań i nie pozwalasz na to nikomu z Twojego otoczenia. Jesteś rozsądna.

Moja Droga Kobieto, przyjmij dzisiaj szczere podziękowania i wyrazy podziwu. Przyjmij życzenia z głębi mojego serca – Wszystkiego Najlepszego z okazji dnia kobiet!

Twój wewnętrzny głos

 

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *