Polecenie książki – „Emocjonalne SOS” | Book recommendation – „Emotional First Aid”

It has long been known, that mental treatment is just as important as a body treatment. About the last one probably we have no doubts and we know less or more how to do it but caring about our emotions is not so clear.

That’s the reason why I want to recommend you very useful book which my friend Karola gave me as a birthday gift. At that moment I checked it out carefully but I didn’t read the whole. It was a few months later when I felt that I need to care about my emotions more than usual. This book was the best choice which helped me to find the way. The book „Emotional First Aid” contains practical strategies for treating failure, rejection, guilt and other everyday psychological injuries. 

The author Guy Winch, PhD is a therapist who describes very carefully mental disorders and shows many examples which allow diagnosing if we suffer from them or not. After each of them, he recommends special treatment which are exercises to do by yourself. You can find there mental problems like:

 • rejection
 • loneliness
 • loss and trauma
 • guilt
 • regrets
 • failure
 • low self-esteem

This book is written in an easily accessible way so you don’t have to be a psychologist or have a huge psychological knowledge to understand it. „We all sustain emotional wounds. Failure, guilt, rejection, and loss are as much a part of life as the occasional scraped elbow. But while we typically bandage a cut or ice a sprained ankle, our first aid kit for emotional injuries is not just understocked—it’s nonexistent.”

I believe we all need to have this book at our home to care about ourselves and close people. Also to work on self-acceptance, hypersensitivity or self-esteem. Let’s care about internal feelings.  

Enjoy reading! <3

 

P.S. Here you can find more translation in different languages.

*****

 

Już od dawna wiadomo, że leczenie duszy jest tak samo ważne jak leczenie ciała. Co do tego drugiego myślę, że nikt z nas nie ma wątpliwości i posiada większą lub mniejszą wiedzę co się tego tyczy, ale jeśli chodzi o uleczenie naszych emocji temat wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Chcę Wam dzisiaj polecić książkę, która dużo wniosła do mojego życia i wierzę, że to samo może uczynić z Waszym. Otrzymałam ją w prezencie od Karoli z Psychologia Inspiruje. Przeglądnęłam wiele razy, ale nie sięgnęłam po nią w tamtym momencie. Wróciła do łask i okazała się zbawienna kiedy w moim życiu nadszedł czas na emocjonalne SOS. Książka „Emocjonalne SOS – jak uleczyć negatywne emocje” zawiera praktyczne sposoby radzenia sobie z urazami psychologicznymi w codziennym życiu.

Autorem jest terapeuta Dr Guy Winch co jeszcze dodaje wartości, ponieważ opisując schorzenia przywołuje do nich konkretne i żywe przykłady pozwalające zdiagnozować u siebie dany problem. Po każdym z nich zaleca odpowiednią kurację podaną w formie ćwiczeń, które należy nam wdrożyć w życie aby pomogły. Urazy psychologiczne, które są tutaj opisane to:

 • odrzucenie
 • samotność
 • strata i trauma
 • poczucie winy
 • rozpamiętywanie
 • porażka
 • niskie poczucie własnej wartości

 

Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, tak, że nie trzeba być psychologiem czy posiadać dużej wiedzy na temat sfery psychicznej by zrozumieć zawarte w niej wskazówki i treści. „Jest lekturą dla każdego, kto pragnie stać się bardziej odporny na odrzucenie, wzmocnić swoje poczucie własnej wartości oraz uwolnić się od urazów i zahamowań, które uniemożliwiają mu rozwój osobisty”. 

Myślę, że warto pomyśleć o takiej apteczce dla siebie i swoich bliskich aby popracować nad akceptacją siebie, nadwrażliwością czy podbudowaniem samooceny. Dbajmy o siebie nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz.

Miłej lektury! <3

 

P.S. Tutaj znajdziecie tłumaczenia tej książki na inne języki.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *