Polecenie książki – „Emocjonalne SOS”

Już od dawna wiadomo, że leczenie duszy jest tak samo ważne jak leczenie ciała. Co do tego drugiego myślę, że nikt z nas nie ma wątpliwości i posiada większą lub mniejszą wiedzę co się tego tyczy, ale jeśli chodzi o uleczenie naszych emocji temat wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Chcę Wam dzisiaj polecić książkę, która dużo wniosła do mojego życia i wierzę, że to samo może uczynić z Waszym. Otrzymałam ją w prezencie od Karoli z Psychologia Inspiruje. Przeglądnęłam wiele razy, ale nie sięgnęłam po nią w tamtym momencie. Wróciła do łask i okazała się zbawienna kiedy w moim życiu nadszedł czas na emocjonalne SOS. Książka „Emocjonalne SOS – jak uleczyć negatywne emocje” zawiera praktyczne sposoby radzenia sobie z urazami psychologicznymi w codziennym życiu.

Autorem jest terapeuta Dr Guy Winch co jeszcze dodaje wartości, ponieważ opisując schorzenia przywołuje do nich konkretne i żywe przykłady pozwalające zdiagnozować u siebie dany problem. Po każdym z nich zaleca odpowiednią kurację podaną w formie ćwiczeń, które należy nam wdrożyć w życie aby pomogły. Urazy psychologiczne, które są tutaj opisane to:

  • odrzucenie
  • samotność
  • strata i trauma
  • poczucie winy
  • rozpamiętywanie
  • porażka
  • niskie poczucie własnej wartości

Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, tak, że nie trzeba być psychologiem czy posiadać dużej wiedzy na temat sfery psychicznej by zrozumieć zawarte w niej wskazówki i treści. „Jest lekturą dla każdego, kto pragnie stać się bardziej odporny na odrzucenie, wzmocnić swoje poczucie własnej wartości oraz uwolnić się od urazów i zahamowań, które uniemożliwiają mu rozwój osobisty”. 

Myślę, że warto pomyśleć o takiej apteczce dla siebie i swoich bliskich aby popracować nad akceptacją siebie, nadwrażliwością czy podbudowaniem samooceny. Dbajmy o siebie nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz.

Miłej lektury! <3

P.S. Tutaj znajdziecie tłumaczenia tej książki na inne języki.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *