Psychologiczne (i nie tylko) pozycje filmowe Netflixa

Okres świąteczny może kojarzyć nam się z ogromem pracy lub bieganiną, ale może być także momentem na chwilowe zatrzymanie się i zrelaksowanie. Często mamy wtedy więcej czasu na spotkanie się z rodziną i długie rozmowy, ale jak już się nagadamy to chcemy oglądnąć coś interesującego, a może nawet życiowego. Przedstawiam poniżej kilka propozycji, które moim zdaniem są warte uwagi. Zapraszam.

Kategoria 1: dające do myślenia

„The bucket list”

Historia dwóch starszych mężczyzn, którzy są nieuleczalnie chorzy i postanawiają ostatni raz zakosztować życia. Co odkrywają? Do jakich wniosków dochodzą?

„Przypadek Benjamina Buttona”

Czy zastanawiałeś się kiedyś co by było gdyby człowiek zamiast się starzeć mógł stawać się coraz młodszym? Ten film to jedna z odpowiedzi na to pytanie. Bohaterem jest Benjamin, który urodził się jako starzec…

„Hector i jego przepis na szczęście”

Hector jest psychiatrą, który pomaga innym znaleźć zagubione szczęście. Ma wiele rad dla swoich pacjentów, ale pewnego dnia zaczyna w nie wątpić i zastanawiać się co tak naprawdę oznacza bycie szczęśliwym. Wyrusza w podróż, która ma mu w tym pomóc.

„The Karate Kid”

To film pokazujący trudności emigracji i problem przemocy ukazany z punktu widzenia małego chłopca. Czy Dre – główny bohater znajdzie antidotum na swoje problemy?

„W pogoni za szczęściem”

Chris przejmuje opiekę nad nas swoim synem i w tym samym czasie realizuje swoje marzenie związane z pracą. Napotyka na niewiarygodnie trudne przeszkody, które pokonuje tylko i wyłącznie dzięki niesamowitej determinacji. To film dla wszystkich, którzy wątpią w swoje możliwości lub realizację celów. Bohater udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe.

Kategoria 2: oparte na faktach autentycznych

„Coach Carter”

Film o nietypowym i kontrowersyjnym trenerze, który stosując własne metody wychowawcze edukuje i pomaga młodzieży. O tym, że łamanie schematów może być drogą do sukcesu.

„Chłopiec, który ujarzmił prąd”

Wzruszająca historia afrykańskiego chłopca, który chciał uratować swoją wioskę przed głodem. William musi zmierzyć się z niezrozumieniem i jednotorwym myśleniem swojego otoczenia. O tym, że warto do samego końca wierzyć w swoją wizję.

Kategoria 3: do śmiechu

„Coming to America”

Bogaty, afrykański książe wyrusza do Ameryki, aby znaleźć tam kobietę, która go pokocha, nie wiedząc o jego bogactwie. Droga będzie zaskakująca. Czy uda mu się osiągnąć cel?

„Bliźniacy”

Historia dwóch bliźniaków, których różni nie tylko wygląd zewnętrzny… Do tej pory nie wiedzieli o swoim istnieniu. Gdy jeden z nich odkrywa, że ma brata bliźniaka postanawia go odnaleźć. Ich życie diametralnie się zmienia.

„Klaus”

I w końcu coś typowo świątecznego dla starszych i młodszych. Wzruszająca opowieść o listonoszu i Klausie, którzy postanowili połączyć siły, aby odczarować święta w małym, niebezpiecznym miasteczku.

*****

Mam nadzieję, że wśród moich propozycji znajdziecie coś dla siebie. A może dorzucilibyście tutaj coś więcej? Jaki film Waszym zdaniem powinien się jeszcze znaleźć się na tej liście?

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *