Wykład „Psycholog o emigracji” w Krakowie

OSWOIĆ EMIGRACJĘ

Technologia i rozwój cywilizacyjny stwarzają nam coraz więcej możliwości nie tylko podróżowania, ale również życia w różnych zakątkach świata. Wszelakiego rodzaju motywacje skłaniają nas do opuszczenia rodzinnego kraju i rozpoczęcia życia na emigracji.

Przed podjęciem tej decyzji, a także w trakcie emigracji warto nieustannie pogłębiać swoją wiedzę na ten temat, bacznie się obserwować i przygotować na tak radykalne zmiany w swoim życiu. W trakcie procesu dobrze jest szukać wsparcia i rozwiązań. Warto również podjąć próbę zrozumienia swoich stanów emocjonalnych, które rodzą się w tych okolicznościach.

KIM JESTEM?

Nazywam się Dominika Szura i jestem psychologiem, który kilka miesięcy temu wyemigrował na Majorkę. Z tego miejsca przyglądam się dokładnie wyzwaniom, z którymi mierzą się emigranci doznając ich na własnej skórze i będąc powiernikiem doświadczeń innych osób. Oczywiście zgadzam się z tym, że “ilu ludzi tyle historii”, niemniej jednak istnieją pewne wspólne mianowniki, o których chcę mówić.

OKIEM PSYCHOLOGA

Obserwując ten temat zebrałam bardzo dużo wniosków i przydatnych informacji. Są one przeznaczone nie tylko dla osób, które planują emigrację, ale także dla ich bliskich i wszystkich tych, którzy są ciekawi jak wygląda życie w innym kraju.

O CZYM BĘDZIE WYKŁAD?

  • 3 etapy, przez które przechodzi każdy emigrant (decyzja, adaptacja, asymilacja),
  • wyzwania i trudności związane z życiem w innym kraju,
  • jak mentalnie przygotować się na emigrację,
  • dlaczego nasza osobowość  ma znaczenie w całym procesie,
  • co należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o opuszczeniu kraju,
  • czy istnieje szansa na rozwój kariery zawodowej za granicą,
  • jak wspierać osoby na emigracji.

WYKŁAD, A PO NIM DYSKUSJA

Planowany czas wykładu to 2 godziny zegarowe. Po moim występie przewiduje czas na panel dyskusyjny w trakcie, którego postaram się odpowiedzieć na ewentualne pytania.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  1. Bilety wstępu są dostępne w sklepie na stronie mojego bloga – TUTAJ.
  2. W razie pytań służę pomocą.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *