Konsultacje online

W praktyce

Konsultacje online prowadzę za pośrednictwem komunikatorów takich jak Skype lub Messenger. Po otrzymaniu wiadomości z deklaracją współpracy ustalam z klientem termin, podaję wszystkie istotne informacje i przesyłam kontrakt psychologiczny do akceptacji pacjenta. 

Konsultacje online są skierowane do każdego. Korzystają z nich szczególnie osoby, które:

  • mieszkają za granicą i mają trudność w znalezieniu polskiego specjalisty w miejscu swojego zamieszkania,
  • cenią domowe zacisze i czują się bardziej komfortowo we własnym mieszkaniu/domu (zdarzają się też spotkania z samochodu, gdzie klient znajduje spokój i ciszę),  
  • chcą zaoszczędzić czas i/lub pieniądze na dojazd do gabinetu stacjonarnego (lub z innych powodów nie mogą dotrzeć na miejsce konsultacji stacjonarnych) 
  • potrzebują natychmiastowej pomocy i zależy im na czasie 

Współpraca online może budzić pewne wątpliwości i obawy, które dotyczą jakości nawiązanej relacji i wartości płynących ze spotkań. Żadne słowa nie będą miały takiej wartości jak samodzielne sprawdzenie w praktyce takiej formy konsultacji. Nie wiem czy konsultacje online są rozwiązaniem dla każdego, ale zachęcam do spróbowania i wystawienia na ten temat własnej opinii. 

W jaki sposób pomagam? 

Oferuję wsparcie w trudnych momentach życia, pomagam uporać się z kryzysami i odnaleźć w nich na nowo sens. Często towarzyszę w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Diagnozuję pacjentów w oparciu o testy psychologiczne lub na podstawie odpowiedniego wywiadu. Prowadzę psychoedukację. 

Zajmuję się także rozwojem osobistym (na polu prywatnym i zawodowym). Prowadzę doradztwo zawodowe, wspieram w życiowych zmianach i realizacji celów. 

Pracuję z osobami dorosłymi i z nastolatkami. 

W pracy przyświeca mi nadrzędne dobro osoby, która się do mnie zgłasza. Staram się wykazywać najwyższym poziomem empatii i zrozumienia. Ważne jest dla mnie zbudowanie wzajemnego zaufania, szacunku i stworzenie atmosfery, która sprzyja współpracy i poszukiwaniu rozwiązania problemu.

Obszary, w których najczęściej pomagam:

  • wsparcie psychologiczne (wypalenie zawodowe, stres, kryzysy, dokonywanie trudnych wyborów życiowych, wprowadzanie zmian, rozwiązywanie problemów, trudności w relacjach międzyludzkich)
  • doradztwo zawodowe (wybór i/lub rozwój ścieżki kariery zawodowej, rozeznanie swoich zdolności, umiejętności i talentów)
  • rozwój osobisty (zarządzanie czasem, umiejętność komunikacji, asertywność, budowanie pewności siebie) 

Pracując w konsultacjach z klientami bazuję na teorii, ale uciekam się głównie do praktyki. Cenię i wykorzystuję różne narzędzia psychologiczne, które pozwalają dokonywać konkretnych działań prowadzących do uzyskania oczekiwanych rezultatów. 

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań lub w celu umówienia się na konsultację proszę o kontakt za pośrednictwem maila lub wybranego komunikatora. 

Przed podjęciem współpracy zachęcam do przeczytania artykułu „ABC współpracy z psychologiem”, w którym zawarte są wszystkie istotne kwestie.